Rakı Kiti

Rakı kiti yada yeni rakı kiti anason yağı satın almak için ve anason yağı fiyatı hakkında bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Rakı kiti alkol yapımında kullanılan bir kit türlerinden biridir. Anason yağı olarak adlandırılan bu kit rakı yapımı için kullanılmaktadır.

Yeni rakı yada tekirdağ rakısı yapmak için bizden alacağınız anason yağını kullanabilirsiniz .

Rakı kiti sizlere 20 ml olarak cam şişede gelmektedir. Sizlerde bu şişedeki ürünü kullanarak rakı yapını yapabilirsiniz.

Rakı yapını için kiti tamamını kullanmanız gerekmektedir. (5 litre için) içerinde 15 cc anason yağı ve 5 cc gliserin vardır. Tatlandırıcı atmadan doğrudan kullanabilirsiniz.

Anason Nedir ?

Anason bir bitkidir. Tohum (meyve) ve yağ ve daha az sıklıkla kök ve yaprak ilaç yapmak için kullanılır.

Anason üzgün mide , bağırsak gazı, “ burun akıntısı ” için ve üretken öksürüğü artırıcı, balgam söktürücü olarak , idrar akışını arttırmak için idrar söktürücü olarak ve iştah açıcı olarak kullanılır. Kadınlar emzirirken süt akışını arttırmak, adet görmeye başlamak , adet rahatsızlığını veya ağrısını tedavi etmek, doğumu kolaylaştırmak ve cinsel dürtüyü artırmak için anason kullanırlar . Erkekler “ erkek menopoz ” semptomlarını tedavi etmek için anason kullanırlar. Diğer kullanımlar nöbet tedavisi , nikotin bağımlılığı, uykuda uyumaktır ( uykusuzluk)), astım ve kabızlık .

Bazı insanlar bitleri , uyuz ve sedef hastalığını tedavi etmek için doğrudan cilde anason uygular . Gıdalarda, anason bir lezzet verici madde olarak kullanılır. Siyah meyan kökü tadına benzeyen tatlı, aromatik bir tada sahiptir. Genelde anisette ve uzo gibi alkol ve likörlerde kullanılır. Anason ayrıca süt ürünleri, jelatinler, etler, şekerler ve nefes tazeleyicilerin de de kullanılır. Üretimde, anason genellikle sabun, krem, parfüm ve poşetlerde bir koku olarak kullanılır.